Sportovní vyžití

ZIMA

Chalupa je ideálním místem pro strávení dovolené na lyžích. Při dobrých sněhových podmínkách se nejbližší lyžařský vlek nachází 100 m od chalupy. Okolí Deštného také nabízí spoustu kilometrů běžeckých tras.
www.skicentrumdestne.cz

LÉTO

Orlické hory mají rozhodně co nabídnout každému. V létě kilometry různě náročných turistických stezek, výlety autem i na kole. Mezi další zajímavé aktivity můžeme zařadit místní lanový park, půjčovnu terénních čtyřkolek a koloběžek nebo vyjížďky na koních.Pokud rádi navštěvujete památky, neměli byste si nechat ujít zámky rychnovska (Rychnov nad Kněžnou, Doudleby nad Orlicí, Častolovice) a náchodska (Ratibořice, Náchod) a pohraniční opevnění z období prvnírepubliky (Hanička, Dobrošov).

Cykloturistika

Deštné a okolí je ideální krajina pro cykloturisty všech věkových i výkonnostních kategorií. Své trasy si tu najdou jak rodiny s dětmi, tak vyznavači náročných terénů. Cyklotrasy jsou výborně značené, hned několik jich začíná přímo v Deštném. Další možností je dopravit se do Šerlišského sedla k Masarykově chatě, kde je výborný nástup na všechny směry. V letních měsících, od června do září, lze využít cyklobusy, jejichž trasy spojují nejkrásnější místa v celé oblasti Orlických hor www.audis.cz. Další možností je objednat si minibus, kde si místo nástupu či výstupu lze domluvit individuálně. Po celém hřebeni Orlických hor vede asfaltová cesta pro cyklisty i pěší značená jako Jiráskova cesta. V její těsné blízkosti vede bunkrové opevnění z II. světové války, řada staveb je udržovaná a veřejně přístupná. Tato hřebenová trasa je velmi oblíbená díky svým panoramatickým výhledům na Krkonoše, Kralický Sněžník, Jeseníky, vodní nádrž Rozkoš či třeba Hradec Králové. Výletníci jistě ocení i horské chaty a sruby horské služby s občerstvením a možností se schovat v případě rychlého příchodu špatného počasí. V Deštném je cyklistům k dispozici půjčovna kol, odborný servis a sportovní prodejna s oblečením a doplňky.